Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
yunuscoskun

Katar Dohada Bir Olay... Turkey Is Muslim ?

Recommended Posts

1 haftadir katar dohadayim . calismak icin buraya geldim carsini gezerken maalesef icler acisi seylere rastgeldim. islam ulkesi olarak gecen dohanin bir muzesinde arabistanli lawrance olarak bilinnen kisi kahraman olarak anlatilan kitabi muzede ne vahim hal... ve bu muzede el yazma kuran-i kerimler mevcut onlarin yaninda bu adamin kitabi... gezime devam ederken hediyelik esya icin bi dukkana girdim sirf siyah kadin kiyafetleri satan bi yer. orada bi ablamiz oturmus kuran-i kerim dinliyor. selamimi verdim guzelce selami aldi , biraz bakindiktan sonra turk oldugumu ve hediye almak istedigimi soyledim. ilk soru su turk kadinlari icin mi ?gozlerde derin saskinlik . ama turkiyeyi anlattikca yumusayan yuz ifadeleri , neden siz arapca konusmuyorsunuz ? kuran-i kerim okuyabiliyor musunuz ? gibi sorulardan sonra 15 dk sonra kara propoganda kurbani kadin artik ulkemizin musluman oldugunu anlamisti. kardeslerim katardan size haberler aktarmaya devam edecegim insallah seneye memleketime kavustugumda bu bilgiler bize turkiyede de ise yarar ve nasil yaparizda bu imaji duzeltiriz konusuna bi cevap buluruz. ve araplardaki islam tekeli bizde sadece musluman bizleriz anlayisinin hatasini anlatiriz(bi kisminda bu anlayis var maalesef )... nfk katar muhabiri dohadan bildirdi saygilarimla.... nfk- fan soz sende

lawrance nin ne mal olduğunu tüm dünya bilirken, oradaki ahmaklar öğrenemedimi acaba!

(amanha sakata gelme oralarda yunusum . seni daha yeni bulmuşken kaybetmeyelim :)

Allah yardımcın olsun )

Selamun aleyküm!..

Katar hakkında çok fazla bir bilgim yok

lakin Azerbaycanda ki "Özgür kadın heykeli"den farklı (daha kötü yada milleti adına bedbaht)bir şey olduğunu düşünmüyorum lawrance kitabının

hatta birincisi milletin infilakının meydanlarda teşhisi diğeri ise müzede saklanıyor:)

dğer taraftan bizi gayri müslüm olarak bilmeleride onlardan ziyade bizim politik anlayışımızın sonucu...

acıklı olan onların bizleri müslüman olarak bilmemelerinden (öğrenmemiş-öğretilmemiş)ziyade

devletimizin dinsizlikten önce hıyırstiyanlığı din olarak kabul etmeyi düşünmüş (LOZAN zafermi hezimet mi?) olmaları

bilgiler için teşekkürler kardeşim

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN

MiddleEast-450-Qatar.jpg

Katar mühim bir ülke...Bir ehli sünnet türk müslümanı olarak bulunduğumuz her ortamı artı hanemize devşirmeliyiz.Özellikle ortadoğu, Arabistan-Pakistan çizgisi misyonumuz için mühimdir.

Onların bizim hakkımızdaki yargılarını da kınamamak gerekir.Herşey ortada...

Biz de varız ve gelecek bizim! şuurunda olduğumuzu bilsinler yeter.

Oradaki sakat anlayışaları da bildirirseniz yerinde olur : Lawrance misalinde olduğu gibi...

Ayrıca, şii oranı ne kadar, var mı ? Sufiler , vehabiler vs.

hafakan abim senin ve tum kardeslerimizin dualarina talibim burasi guzel bi memleket mutluyum elhamdulillah lakin vatanimin kiymetini daha iyi anliyorum yavas yavas duzelir buralarda insallah dua mermileri sunguye sur eller havaya ateeeeeeeeeeeeessssssssssssssssssss....

Sign in to follow this  

• Create New...