Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
turbix122333

Çok Önemlİ

Recommended Posts

arkadaşlar günlerdir şunu düşünüyorum...İslam başka bir rejim altında yaşayabilir mi? yaşar diyorum o zaman din devlet ayrımını kabul etmesem bile nefsimde onu yaşattığımı seziyorum...yok yaşamaz dersem bu da beni büyük bir mesuliyete davet ediyor?bundan da kaçtığımı nefsimin bir türlü kabullenmediğini hissediyorum...

BİR NOT:ARKADAŞLAR BU KONUYU TARTŞMA ORTAMI OLUŞTURMAK İÇİN AÇMADIM ,DOLAYISIYLA BAZILARI HEMEN ETİKETLEMEYE KALKMASIN.SADECE BENİ KURCALAYAN BİR KONU...VE LÜTFEN BU KONUDA BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR KONUŞSUN...ASLINDA YANLIŞ OLMAZSA VE SINIRLAMA GETİRMİŞ OLDUĞUMU DÜŞÜNMESEYDİM BAZI ARKADAŞLARIN İSMİNİ VERİP ONLARIN FİKİRLERİNİ ALACAKTIM...AMA YANLIŞ BİR DAVRANIŞ DİYE YAPMADIM...AMA YİNEDE BİR İSİM SÖYLEMEDEN GEÇEMEYECEĞİM NFK-FAN KARDEŞİMİN FİKİRLERİNİ DE BEKLİYORUM...

İslam malumunuz olduğu gibi yalnız ibadet dini değildir. Kendisi zaten hayatın her safhasının yaşayış biçimini ve kurallarını belirleyici bir rejimdir. Bir binayı bir bina içine sokmaya çalışmak ne ise; İslam'ı başka rejim altında yaşatmaya zorlamakta odur.

İslam kendisine müdahil olanları kabul edemez. Kanunları koyucu Allah; koruyucusu ise Allah'ın halifeleri olduğundan denetleyici mevkiinde kimse bulunamaz.

Üstad'ın teşbihindeki gibi; başka rejim altındaki Müslümanlar; camilerin açık ama yollarının tıkalı olduğu bir beldede yaşarlar. Yolu açmak eğer hükümete asi olmaya, fitne çıkmasına sebep olacaksa terk edilebilir. Lakin tavizler vermeden.

Allah'ın emirlerinin önüne geçirmeden ve yine Allah'ın emirlerine muhalif olmadığı müddetçe zalimde olsa hükümete uymak ehli sünnetin gereğidir.

Bugün Don Kişot vari romantiklerin; şeriatla yönetilmeyen ülke darül harptir, bu devletin memuru kafirdir, cuması kılınmaz, faizi serbesttir gibi dyandıkları fikirler sapıktır ve asla uygulanamaz...

Kendimizi Seyid Kutub gibi dini aklı ile yormaya kalkıpta; cihat kavramını hiç eden; helale haramı bulaştıran sapkınlardan korumamız gerekmektedir. Yani aslında vesveseden ibaret olan, içinizde kabına sığmayan oluşumları bastırmalısınız. Hükümete asi olamayız... ama bu iş de bahsettiğimiz gibi büyük tavizlere sebep olmamalıdır...

TEŞEKKÜRLER .AMA EĞER MÜMKÜNSE BU MEVZUYU İKİMİZ KONUŞALIM OLUR MU.FACEBOOK UN VARSA VE MÜSAİT OLDUĞUN BİR ZAMAN VARSA BİR SAAT KADAR KONUŞALIM OLUR MU. İBNİSS KARDEŞ

Sign in to follow this  

• Create New...