Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
karagozlum

Çok şey öğrendim ... Ama ....

Recommended Posts

Hayal etmeyi öğrendim ilk önce seninle ... Sonra bu hayalleri gerçekleştirmek için hırslı olmayı. Tüm engellere göğüs germeyi ...

Dürüst olmayı öğrendim sevgine karşılık. Emek vermeyi ve emeğinin karşılığını almayı. Sevmeyi öğrendim seninle. Sevginin büyüdüğünü her geçen gün çoğaldığını. Sevginle içimin ısındığını ve ısındıkç amutlu olmayı öğrendim....

Şu dünyadaki riyakar insanları öğrendim. Bir insanı nasıl sırtından vurduklarını. Güvendiğin zaman güveninin sarsılmasını öğrendim. Öğrendikçe yıkıldım. İnsanlardan nefret ettim bir süre. Kimseyi hayatımda istemedim. Ama bunlardan kaçmak yerine savaşmayıda öğrendim. sen savaştıkça onların karşında külçüldüğünü gördüm. İçine kötülük düşen bir insan asla sevgi ile düzelmeyeceğini. Kötülüğün, adiliğin içine işlediğini öğrendim.

Başarıyorum galiba ...

Hayatı yavaş yavaş seviyorum .. Aslında mutlu olmanın o kadar da uzak olmadığını , bir insanı mutlu etmek için paraya gerek duyulmadığını...

Sadece her şeyin bir dilin ucunda bir telefon numarasının arkasında olduğunu öğrendim.

Çok şey öğrendi öğrenmesinde bu hayatın sensiz geçmeyeceini öğrenemedim ...

Beni bırakıp gittiğin günden beri her şeye alıştım bir tek sensizliğe alışamadım. Bir tek sensiz yapamayacağımı anladım ...

Güzel şeyler yazmışsınız.. Gerçekten de aslında mutluluk çok uzaklarda değil ve mutluluk sadece para ile değil, maddiyat ile değil.. Ellerinize sağlık.. yazılarınızın devamını bekliyoruz.

.... mutluluk sadece para ile değil, maddiyat ile değil..

Selamlar

Haklisiniz.. Zaten Mutluluk maddi bir kavram degil... Bu noktadan hareketle de dusunebiliriz.

Yazi guzel, Elinize saglik..

Saygi ve selamlarimla

Çok eskiye ait bi yazı ama gerçekten okunmaya değer...Bazen hayıflanıyorum ben neden bu kadar yetenekli değilim diye:( her işi ehline bırakmak gerek tabi :)

yazamasamda en azından yazılanları okuma çabasına gireyim bari........ :)

Selam ve duayla.................

Sign in to follow this  

• Create New...