Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
inci364

Sana Söylenmeyi Bekleyen Cümleciklerim Var...

Recommended Posts

Sana söylenmeyi bekleyen binlerce cümlecik var dilimde hani ağzına gelir de dilin yuvarlanır ya; hani yanakların kızarır söyleyemezsin de kelimeler yerlerini iki damla gözyaşına bırakır başını çevirirsin görünmesin diye işte tam böyle....

Sanma ki iki lafı bir araya getiremem;sözcüklerin boğazıma dizilişinin sebebi büyüklüğüdür sevgimin...

Ben sana baharda çiçekler toplayıp bir pazar sabahı yatağının başına koymak isterdim mutlu olasın diye.Bakarım bakarım pencereden de elim varmaz toplayamam...

Ben içinde seninle geçirilmiş zamanlar düşlerim; şu anda da seninleyim gelecekte de seninle olmayı isterim...

Hey koca çınar; bakarım bazen sana şakaklarına düşmüş beyazlar içim titrer boynuna sarılıp ağlamak isterimde yapamam....

Korkuyorum:

ya bir gün sana söylenmeyi bekleyen cümlecikleri duymadan,senin için toplanan çiçekleri koklamadan,senden helallik bile isteyemeden, boynuna sarılıp babacım bile diyemeden çeker gidersen.....!!!!!

Ya bu evi babasız,annemi sensiz bizleri de yetim bırakırsan...

Her akşam 7_8 arası zil çalınıp babam gelmiş babam gelmiş diye bir telaş olmazsa....Ya ben ;her başım sıkıştığında kime koşarım,kim affeder beni her hata yaptığımda,kim takdir eder bir şey başardığımda yada önemli olur mu diğer takdir edilmelerin içinde sen olmayınca...

.

Acaba toprağına sarılıp hakkını helal et babacığım diye ağlamak sana sarılmak gibi olur mu?! Bir Yasin bir Fatiha okumak mezarının başında sana olan özlemimi giderebilir mi?!

ya cümleciklerim......

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz diyerek sözlerime başlamak isterim.

Yazınız için görüşlerimi acizane söylemek gerekirse çok hoş bir havası olduğunu söyleyebilirim.Sohbet tarzında ve duyguların açık olarak ifade edilmesi çok güzel olmuş.Baştan sanki bir sevgiliye hitaben yazılmış hissine kapıldım sonlara doğru süpriz oldu.Ne diyelim Allah sevenleri ayırmasın!bundan sonra da böyle güzel çalışmalarınızı bekliyoruz.

• Create New...