Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
mürid

Oyun Vakti

Recommended Posts

Bir arkadaşın vesilesi ile bir gün evvel tanıştığım "tuğla" isimli oyunu beğenilerinize sunuyorum kıymetli arkadaşlar. Hakikaten güzel bir oyun. Amaç; tuğlaları harçlara bulayıp gecekondu inşa etmek.:sticky: Yok yok, şaka yapıyorum, korkmayın yasadışı bişey yapmayacağız. Tuğlaya yatay ya da dikey taklalar attırmak sureti ile boşluğuna denk getirmeye çalışıyoruz. Oyun toplam 33 bölümden oluşuyor. Yaklaşık 1 saatte 21. bölüme gelerek amelelik yönünden ehliyetini kanıtlayan ben, geçen ve geçecek olan dakikalarıma üzülerek 33. bölümün şifresini buldum ve oyunu bitirdim. Ne de olsa sonuncuyu yapan evvelkileri de yapar değil mi.(?) Fazla kasmanıza gerek yok arkadaşlar, hiç utanmadan sıkılmadan birinci oyunu nasıl geçeceğinizi sorabilirsiniz. Gülmeyeceğimizden emin olabilirsiniz ha ha ha :yes:. Tek haneli rakamları bir çırpıda aşamayanlara yuf olsun! Hadi bakalım, gösterin maharetinizi.

TUĞLA OYUNU

Tabi tabi eminim 33. bölümü geçmişsinizdir :sticky:

O bölümü geçmek için 20 dakikadır kafa patlatıyoruz arkadaşla. Ayar olduk, bilgisayara kafa göz dalacam şimdi...Olmuyor arkadaş geçilmiyor işte. Mürid'de kıs kıs gülüp geçtiğini söylüyor.

İspatı ? Sorunca "yok efendim güvenmiyor musunuz" gibi savunma mekanizmalarınızı devreye geçirirsiniz hemen. Madem geçtinse o zaman göster bakalım nasıl geçtiğini. Hodri meydan....

Unutma karşında Türev ve İntegral çözebilen biri duruyor :yes: haha ...

selamun aleykum,

arkadaşlar ben oyunu bitirdim,çok zevklı bir oyun.herkese tavsiye olunur.özellıkle kafa dağıtmak içib birebir.

selametle

picture00243kt5.jpg

picture00244yv5.jpg

Tabi tabi eminim 33. bölümü geçmişsinizdir biggrin.gif

O bölümü geçmek için 20 dakikadır kafa patlatıyoruz arkadaşla. Ayar olduk, bilgisayara kafa göz dalacam şimdi...Olmuyor arkadaş geçilmiyor işte. Mürid'de kıs kıs gülüp geçtiğini söylüyor.

İspatı ? Sorunca "yok efendim güvenmiyor musunuz" gibi savunma mekanizmalarınızı devreye geçirirsiniz hemen. Madem geçtinse o zaman göster bakalım nasıl geçtiğini. Hodri meydan....

Unutma karşında Türev ve İntegral çözebilen biri duruyor biggrin.gif haha ...

Efendim dervişciğim, duyamadım! Birşey mi dedin? :sticky:

İleri görüşlü insanın hali başka oluyor. Oyunu bitirdiğimde cep telefonuyla resmini çekmiştim sayfanın dervish gibileri morartmak maksadıyla. EEe tabi insanda akıl olması başka birşey. Bu oyunu bitirebilmek için türev integral gibi basit riyaziye işlemlerini yapmak kafi gelmiyor demek ki dervisciğim. Bence sen fazla vakit kaybetmeden bilgisayara kafa-göz dal. Zuahahahha.:yes: İlahi dervish...

En kısa zamanda kalite pixelli telefon almalısın. Özellikle ikinci fotoğrafa bakıpta birşeyleri kestirebilmek mümkün değil :yes: Tebrik ediyorlarmış toplam 30 mudur 300 müdür net olmayan birşeylerden dolayı ha ha... (En iyi pixel hangi telefonda ve hangi marka modelde bilmiyorum. Araştırıp bulmak sizin işiniz :sticky:)

Yahu insanın bilgisayardan anlamasıda bambaşka bir olay. Normal bir pc kullanıcısı "print screen" tuşunun ne işe yaradığını bilir yav :D Bilmezsede merak eder öğrenir. (Öğreteyip Mürid abi sana. Hiç problem değil :D)

Oyun yüklenip açılacak daa, oyunun mantığını anlayacağım daa... sonra 33. bölüme gelene kadar kendimi paralayacağım daa... peh:) İki saattir oyunun açılmasını bekliyorum. Açılsın ben de zafer naraları atıp, son model fotoğraf makinmla sizlerle paylaşacağım:)

Dervisciğim aslını inkara yelteniyor arkadaşlar.

" Dövene elsiz gerek, sövene dilsiz gerek

Dervish gönülsüz gerek, sen dervish olamazsın"

Dervish olamazsın dediysek, fırıldaklıktan öteye yol yok da demedik haşa. Ben 2mp lik telefonumla gayet mutluyum kuzum. Nşa gelişimini tamamlamış bir Türk genci 2mp lik telefonla çekilmiş bir resmin birilerini morartmaya yetecek çapta olduğunun farkındadır sanırım. 2mplik telefonumla çektiğim resmi beğenmeyen 13mp lik uyduruk Türk telefonunu alır adresime postalar.

İnsanın cep telefonunun sadece masa üstünde kullanıldığını zannetmesi de ayrı bir vak'a, ayrı bir safderunluk vesikası. Bundan önceki mesajımda dervish gibiler diyerek çoğul kullanmıştım dikkat ettiysen. Sadece sanal ortamda değil, reel ortamda da insanın karşısına sizin gibi morarma iştiyakı haiz olan insanların çıkma ihtimaline karşılık ihtiyatlı ve müteyakkız bir davranış sergileyerek cep telefonu kullanmamı 'printscreen' tuşunun ne işe yaradığını bilmediğime yoran bay dervish'in normalliğini de varız siz tahayyül edin.:sticky: Ne yapsaydım yani, 17" lik monitörü bir cebime, tozlu kara kasayı diğer cebime koysaydım, boynuma da bir uzatma kablo dolayıp memlekette bir kaçkın bir kafayı yemiş bir balataları sıyırmış portresi mi çizseydim bilmiyorum ki. Yahu dervish cep telefonunun cepte taşınır bir alet olduğunu söylemişler miydi sana?

Esasen dervishciğimin bu tutarsız davranışlarının morarmış bir insan tarafından ortaya konduğunu varsayarsak çok da anormal olmadığını görürüz. Dervish pilav yapacaktı, o olmadı lapaya çevirmek istedi, o da olmazsa yayla çorbası ya da sütlaçı deneyecek garibim. :yes:

Not: nşa=normal şartlar altında demekdürür. He bir de screen'i print ediyorum tam şuan. İnanmayan baksın.

adszxn3.png

Valla Dervish haklıymış..:sticky: Pcyi (daha doğrusu tuğlaları:yes: ) kırmamak elde değil..Gülmeyin ama bölüm 6da takıldım kaldım ya :D 33ü düşünemiyorum bile..

arkadaşlar bu oyuunda sık sık space tuşu kullanılır.belki gözden kaçmış olabilir.

selametle.

Benim oyun 35. bölümün sonlarına doğru bitiverdi.

Elektirikler kesildide :) :D

Sign in to follow this  

• Create New...