Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
mitajanı

Cenaze Arabası-metrobüs-trradomir

Recommended Posts

Evet arkadaşlar, sitenizin pek gizli ajanı bendeniz, trradomir ve trradomir'in pek değerli kankası mürid'le buluşmak için bundan yaklaşık bir hafta evvel sözleştik. Neyse efendim buluşma yeri olarakta trradomir'in mekanı olan Üsküdar'ı seçtik. Daha doğrusu demokrat kişiliğinden asla taviz vermeyen trradomir bey mekanı seçtiler. Yola koyuldum, bu arada trradomir habire beni sıkıştırıyor, 'nerede kaldın, hangi güzergahtan geleceksin, neye bindin' gibisinden mesajlar atıyordu. Bu sırada ben metrobüsle Zincirlikuyu'ya doğru ilerliyordum. Meşhur Zincirlikuyu Mezarlığı varya hani oraya gidecektim. O esnada telefonum ötmeye başladı. Bi baktım trradomir mesaj atmış. Mesajında yazmış ki:

--Neredesin, neyle geliyorsun?

Hemen cevap yazdım.

--Geliyorum, metrobüsteyim. Zincirlikuyu'ya doğru ilerliyorum.

Ve trradomir'in bomba mesajı:

--Tamamdır. Cenaze arabası hariç Zincirlikuyu'ya her vasıta tercihe şayandır.

Ben o esnada yerlere yatmamak için kendimi zor tutuyorum tabi.:)

Üsküdar da ne var ki?

Gidin Bayezıtta medresede şöyle bahreyni bir nargile tüttürün...Keyfinizi bilin az yahu...

Üsküdar da ne var ki?

Gidin Bayezıtta medresede şöyle bahreyni bir nargile tüttürün...Keyfinizi bilin az yahu...

Sen bu işi biliyorsun :) (Süleymaniye de iyi bir tercih olabilir)

Patlamaz di mi abi?:) Sarsılmaz olduğu üzerinde yazıyor da patlamaz olduğu yazmıyor be abi. =)

Bizimkiler anlamazlar medresede(!) bahreyni nargile tüttürmekten. Bizimkilerin anladıkları Üsküdar'ın ara sokaklarının birinde kazıkçı mı kazıkçı, üç kağıtçı mı üçkağıtçı, yahudi kılıklı bir herifin uyduruk mu uyduruk dükkanında pineklemek ve her seferinde de "bir daha buraya gelirsek kırımkongokanamalıateşineyakalanalım" kabilinden sözlerle mekanı terketmektir. Lakin Üsküdar'a toz kondurmam bunu da böyle bilesiniz. Ne diyor şair:

"Son günün cengi olurken, ne şafakmış o şafak.

Üsküdar, gözleri dolmuş, tepelerden bakarak,

Görmüş İstanbul'a yüzbin meleğin uçtuğunu,

Saklamış durmuş, asırlarca, hayâlinde bunu."

İstanbul bir çember ise, çemberin içinden çembere eşit mesafeli fırlatılan her okun çıkışı Üsküdar'dan olur.

Mitajanı, trradomir ve mürid... Ve sır...

Sanki ''Dolmabahçe buluşması'' gibi...

Osmanlının son devirlerinde, yani Vahdeddin döneminde Şişli'de de toplantı oluyordu...

Ha birde Encümani Daniş var...

Her neyse...

Trradomir'in o müthiş cevabına bir diyeceğim yok. E bu da hedef saptırma herhalde...

Dur, dur... Ben yine de şaka, şaka diyeyim... Ne olur ne olmaz... Trradomir malum...

Yavrum sen ne biçim ajansın? Sana her söylenen her alelade lafı ve gittiğin her yeri, sağda solda yumurtluyorsan ohoo, işimiz var. Şimdi zevzeğin birisi, anlaşılmaz ecnebi Türkçesiyle bir yerden ağzını eğerek 'aman ne komiik, gülüyüm baari' diyecek, ben de yaradana sığınıp meşru müdafa dahilinde ağzının ortasına koca yumruğumu sokarak şebeğin dilini akciğerine yuvarlayacağım, olacağı o. Sen beni katil edip de hapislere göndermek için arkamdan tuzaklar kurup dolaplar mı çeviriyorsun be birader?

Mekanların en nadidesini bilmeyenlerin tavsiyesine uymak, safkan Arap atını terk edip uyuz eşeğe binmekle neticelenir. Üsküdar'a laf mı atıyorlar oradan, anlayamadım? Anlamaya anladım, anlamaya anladım da anlayasım gelmedi. Tavsiyelere de bak, ithal fotoğrafcılar stüdyosu Bayezid'le, çevresi çöplükten farksız olan kurufasülyeci cenneti. Gerçi mevkiimin kıymetini başkalarının bilmemesi ehven. İnsan yarini paylaşır mı hiç? Altın, visalini kıymetini bilen erbabına teslim edecek ki kadri bilinsin. Hüdai hazeratının ruhaniyetinde gölgelenmenin tadını Üsküdar'a ecnebi olan nereden bilecekmiş? Üsküdar'dan, Sultanahmet'teki turistin caanım camiden anladığını ya anlar, ya anlamaz!

Tavsiyelerden birisi var ki beni epey güldürdü erenler, ben öyle koca koca boruları gırtlağıma sokup, ciğer iltihabından hırıldayan ihtiyarların ses yansımalarını tellendiren pis kokulu zımbırtıya tamah gösterecek biri miyim? Haşa, değilüm. O balgam hırıltılı tahta boruyu ağzıma sokmak için para bayılacağıma, çakarım kibriti, yakarım paramı. En azından zararı ziyanı az olur.

Bu arada o yerden bitme yılışığın dükkanına gitmeyi ben de istemiyorum lakin yahudi mizaçlı adam büyü mü yaptı ne yaptı, her seferinde söve söve adamın dükkanına can atıyoruz. Yok abiciğim, bi daha oraya gitmek yok. Adam 2.5 litrelik kolayı almış, bardağa doldurup doldurup getiriyor, her seferinde de 3 lira çakıyor. Bir pet şişe su 1.5 lira. Markasına dikkat etmedim fakat Allah bilir 20 kuruşluk Çene Su'lardandır. Fiyat stratejisi de çok enteresan, bütün soğuk içeceklerin bir bardağı 3 lira. Standardizasyonuna tükürdüğümün manyağı ya. Bulmuş benim gibi garibanı, kazıkla Allah kazıkla. Oooh, adamın keyif yerinde tabi. Gariban trranın halini soran yok.

(Hişt hacegan, çaktırma, çaktırma! :) )

Tavsiyelerden birisi var ki beni epey güldürdü erenler, ben öyle koca koca boruları gırtlağıma sokup, ciğer iltihabından hırıldayan ihtiyarların ses yansımalarını tellendiren pis kokulu zımbırtıya tamah gösterecek biri miyim? Haşa, değilüm. O balgam hırıltılı tahta boruyu ağzıma sokmak için para bayılacağıma, çakarım kibriti, yakarım paramı. En azından zararı ziyanı az olur.

İmdi,birader biricik yoldaşıma laf attın,hakaret ettin,olmadı...

Tahta boru diye Nargile gibi enfes bir nimeti aşağılarsın da,yerine ne koyarsın merak ediyorum..

Klasik kahve adamı misali,bir ince belli bardak çay,üç kesme şeker,karıştır,iç...Bu mu?

Nargile içmek bir zevk işidir zaten,size zevksiz olduğunuzu da evvelden söylemiştim...

Neyse,banane yahu...

Sign in to follow this  

• Create New...