Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
kurşunkalem

Neden ?

Recommended Posts

Aklım kül bulutu şaşkın ördek yavrusu misali bakakaldım olanlara..

Kendi mahallemizde bir adam eşinin kafasını kesmiş !...Sebep ise;ayrıldığı eşi çocuklarını göstermemekteymiş ve cinnet geçirmiş!Şimdi çocukları istesede bakmayacaklar yüzüne ki müstehak !

Ürktüm,korktum,daraldım, üzüldüm...

Nedir bir eşe bu kadar zalim olma hakkını veren, cellatlık kimliğine büründüren? Nasıl insan bu kadar insanlık dışı bir hareket edebilir ve ne kazanabilir karşılığında?

Eş kabirde,koca mapus damında,çocuklar ise kaldı yaban ellere...

Şİmdi bu çocuklar ne olacak,nasıl bir çocukluk evresi geçiripte nasıl bu psikolojiden kurtulacaklar!?...

Ömür boyu buhranlı bir hayat geçirmeye mahkum edilen bu dört gözbebeği ,göz nuru çocuklar babalarını, nasıl baba hitabına müstehak edecek,annelerinin özlemi bir yana neden öldürüldüğü sorularına nasıl cevap verecekler?

Bu insanlar nasıl bu hale geldi?

Müthiş bir sınav,çocuklar için...

Aileler çocuklarına küçük yaşda Allah korkusunu nakşetmiş olsalar idi ,kanaatimce belki sonuç bu kadar ürkütücü olmayacaktı ya da en azından küçük hasarlarla halledilebilirdi.Böylesine acımasız olunmaz, en azından çocuklar bu kadar perişan muallakda kalmayacaktı,,

Şimdi bir ölünün değil altı kişinin ölümü gerçekleşti ..

Eş,koca ve hiç tanımadığım,tanıdığımda da bir faydam olamayacağı,bir anne merhametine aç kalacak olan dört çocuk.......

Hayat ne garip....

Sign in to follow this  

• Create New...