Abdülhakim Arvasi Hazretleri’nin Hayatı- VİDEO

İlimlerin esrarına ulaşmayı kendine hedef seçen ve kendine has üslubuyla meseleleri kolayca halleden Abdulhakim Arvasi Hazretleri, unutulmayanların arasına adını yazdırıyor. Sosyal çalkantı ve kargaşanın birbirini takip ettiği mahzun bir zaman dilimini yaşayan, Doğu’da ve İstanbul’daki hizmetleriyle istikbal için sevgi tohumları eken Abdülhakim Arvasi, ünlü şair Necip Fazıl’a ve daha nicelerine gidecekleri istikametini gösterdi. Aklıselim sahibi, parlak zekalı, güzel ahlaklı, simasında tevazu ile heybetin birlikte görüldüğü bir alperenin, Abdülhakim Arvasi Hazretlerinin, örnek hayatı Gönül Sultanları’nda…

 

Share

7 Responses

 1. ismail dedi ki:

  Allah yolunda gidenleri korusun..
  Gözünü dünya hırsı bürüyenleri ıslah etsin…

 2. ismail dedi ki:

  üstad demiş ki, benim Abdulhakim hocamı tanımadan önceki hayatım bebim değil, tanıdıktan sonra başladı benim hayatım….

 3. Düşünen Adam dedi ki:

  Abdulhakim Arvasi hazretlerinin hayatını merak edenler için;
  Semerkand TV Pazartesi yatsıdan sonra “Kasrikten Geçenler”
  izleyin bu gafile de dua edin inşaAllah.

 4. Arvasi Derneği dedi ki:

  Düşünen adam lakaplı kardeşimizin Abdülhakim Arvasi hazretlerini Kasrikten Geçenler programına dahil etmesi nasıl bir bilginin neticesidir anlayamadık. Abdülhakim Arvasi hazretlerinin Kasrikle hiçbir alakası yoktur.Kendileri Van/Başkale doğumludur.Ankara/Bağlum’da medfundur.Bilip bilmeden veya kasti olarak bilgi tahrifi yoluna gitmeyin.Selamlar.

 5. enes dedi ki:

  Kasrikten Geçenler programında anlatılan zat Abdülhakim Hüseyni Hz.’leridir. İkisi de çok büyük zatlardır.

 6. Duyuru / İlâm

  Aşağıdaki hususları kamuoyunın dikkatine sunarız:

  (1) Seyyid Abdülhakîm Arvâsî – Üçışık Efendi Hazretleri, değerli bir alim olan mahdumu Ahmed Mekki Üçışık Efendi dahil hiç kimseyi vekil – halef tayin etmemiştir. Hiçbir kimse için de “benden sonra şu şahıs selahiyetlidir” veya “en selahiyetlidir” vb ifade kullanmamışdır. Bu bilgiler bizzat kendi yazılarında, Merhum Mekki Efendi ve merhum yeğenlerinden, Cemal Efendi ve Faruk Bey’ce nakilli olduğu gibi, hayatta olan (Mekki Efendi, Cemal Efendi ve Faruk Bey’in yanında yetişmiş) büyükamcamızdan sıhhatli bir şekilde nakl edilmiştir.

  (2) Yukarıda ismi geçen merhumlar hiçbir kitaba yayınlanmak üzere “takriz” yazısı vermemişlerdir.

  (3) Bazı kitablarda merhumun eserleri tahrifli olarak verilmektedir. Orijinali karşılaştırmadan itimat etmeyiniz.

  (4) Yakın zamanda yayınlanan “Hicret Gülleri” adli kitabın hemen her sahifesi YALAN ile doludur. İtibar edilmemesini hassaten istirham ederiz.

  (5) Bu tür yanlış bilgilerin yayınlanmasından ailemiz ve Efendi Hazretleri’nin muhibleri rahatsız olmaktadır. Bu sebeple büyük amcamızın teşebbüsü ile merhumun eserleri hiçbir kelimesi değiştirilmeden yayınlanmaya başlanmıştır.

  (6) Bağlum Kabristanı’ndaki vakıf ile Abdülhakîm Efendi ve ailesinin hiçbir ilgisi yokdur. Oraya nasıl yerleştikleri meşkukdur. İstismara son verilmesi için gerekli hukuki işlemler sürdürülmaktedir.

  (7) Doğru bilgileri “Hal Tercümesi” adlı kitab ve Büyükdoğu Yayınevi’nce yayınlanacak kitablarda bulabilirsiniz.

  (8) Yukarıda ifade etmeye çalıştığımız, şayan-ı kabul olmayan neşriyat ve işgalin faillerinin, aile fertlerimiz ve Abdülhakim Arvâsî – Üçışık Efendi Hazretleri’nin muhibleri hakkında yürüttükleri itibarsızlaştırma girişimlerini ve şucu – bucu tarzındaki ithamlarını lütfen dikkate almayınız.

  Saygılarımızla,
  Abdülhakîm Arvâsî – Üçışık Efendi Hazretleri ailesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.