Bugünlerde Çok Dalgınım…

BUGÜNLERDE ÇOK DALGINIM…

Hocam üniversitedeyken arkadaşlarıyla üstada ziyarete giderler (hocamın ilk ziyaretidir). Hocam bu kadar değerli bir zatın yardımcıları, hizmetçileri vardır diye düşünür, fakat evde üstad yalnızdır ve ikramı, hizmeti kendi yapmaktadır, Üstad bir ihtiyaç için içeri girer, O’nun girmesiyle tüm öğrenciler gülüşerek sehpa üzerinde duran şekerliğe saldırırlar, avuç avuç şekerlerle ceplerini doldururlar. Hocam, – Ne oluyor, ne yapıyorsunuz? demeye kalmadan, üstad içeri girer. Sehpa üzerinde duran boş şekerliği elinde tutarak; – Bu günlerde çok dalgınım! şekerliği doldurmayı unutmuşum der, doldurmak için içeri girer. Hocam arkadaşlarının yaptığı çocukluğa akıl erdiremez; biraz da onlar adına mahcuptur… Daha sonra öğrenir ki; bu hal üstadın çok hoşuna gidermiş…

(Foruma Ekleyen: gül-i rana)

Share

You may also like...

1 Response

  1. FERUDUN AY dedi ki:

    merhaba, emekleriniz için evvela teşekkürümü bildirmek istiyorum.mümkünse bu bilgiyi veren hocanızın adı veya bir kitap ismi verebilir misiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.