Sen Bir Peygambersin!

You may also like...

2 Responses

  1. edebiyatsever dedi ki:

    Merhaba, ben Sait Faik’in hikayelerini 2 kez okumuş. Adadaki evini de ziyaret etmiş-nasıl bir ortamda yaşadığını görmek için- bir insanım.Toplumumuzda kendisinden farklı düşünen ve yaşam tarzına sahip insanları niye kötüleme çabası vardır.S.F i ne kadar okudunuz? Bilgi sahibi olmadan bir kaç alıntıyla kötüleme amaçlı eleştiri yaptığınızın farkındamısınız. Evet bu insan yalnız, sevgi arayışı içinde, bazen umutsuzluk kokan bir hayat sürdürmüştür.Büyüklüğü o güne kadar”sıradan” denen insanları işlemesinden, “basit” denen insanların hayatlarındaki -dünyayı kavramalarındaki sadeliği bilgeliği göstermesinden gelir.Ondaki bu yalnızlık modernizmin hepimize hediye ettiği bir olgudur.” Bir insanı sevmekle başlar herşey”diyen bir insanı aşağılama çabası içindesiniz ve eminimki hikayelerini falan da okumamışsınız. Ben de Necip Fazıl ın görüşlerini paylaşmam ama onun Türk edebiyatındaki yerini aşağılamam ,katkısını kabul ederim. S.F Türk edebiyatının en büyük hikayecilerinden biridir.

    • edebiyatsever dedi ki:

      dostlar, ilk mesajım biraz ağır olmuş galiba. sadece şunu demek istiyorum.necip fazıl üstad tanıdığı olan sohbet ettiği,sait faik e “yanıkkafa” demenize izin vermezdi.çünkü-aynı düşünmesem de- necip fazıl inançları, düşünceleri doğrultusunda yaşamış büyük bir insandı,benim gözüm de hep saygın bir yeri hak eder.Sait Faik de sizin gözünüzde biraz saygı hak etmiyor mu. Not” Bilgi sahibi olmadığın konuda hüküm verme” KURAN-I KERİM siz sait faik konusunda biraz bunu yaptınız gailba.Not 2:daha önceki paylaşımımı confirm etmediğinizi görüyorum ben gene de sizleri takip edeceğim, bu arada islami kesimden İhsan Eliaçık ı beğendiğimi söyleyeyim. Not3: Ben başörtülü kızarkadaşlarım Boğaziçi Üniversitesi ne alınmadığı dönemde onlarla birlikte mücadele etmiş biriyim. Hoşçakalın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.