İsmet İnönü Ve Müslümanlık

İSMET İNÖNÜ VE MÜSLÜMANLIK

Mareşal Fevzi Çakmak tarafından bize bilfiil ve bizzat anlatıldığına göre, bir zamanlar
talebesi bulunduğu “Tophane-i Âmire”de sırf zabitleri görsün diye koridorlarda seccadesini serip namaz kılacak kadar ulvî (!) bir seciye taşıyan İsmet İnönü, zamanına göre dindar ve zamanına göre dinsiz görünmekten başka hiçbir rolü olmamış bir müra’ilik ve münafıklığın mensubu, korkunç bir Allahsızdır.

Misali ve isbatı:

Kılıçoğlu Hakkı isimli, esbak mensuplardan,bir zamanlar Büyük Doğu’ya haftada üç beş mektup yazmak itiyadındaki muhteris ve müfteris Allah ve Peygamber düşmanını herhalde hatırlarsınız. İşte bu adamın bir zamanlar İzmit’te çıkardığı “Hür Fikir” isimli bir gazetesi vardı. Bu her vasıf dışı adam bu gazetede bir tefrika kaleme alarak Birinci Cumhurreisini (namütenahi defa hâşâ ) Allah ve Peygamber üstü bir makama çıkarmaya savışmış, Kur’an ve peygamber hakkında da hiçbir kafirin tenezzül etmeyeceği hakaret lafızları kullanmıştı. İşte bu şahıs, bu marifeti (!) üzerine Ankara’ya gidip İsmet Paşa Hazretlerini ziyaret ediyor ve kendisinden şu mukabeleyi görüyor:
“-Hür Fikir gazetesinin mücahedesini (!) takdir ediyorum! Tuttuğunuz yolda azimle yürüyünüz!”
18 Eylül 1340 tarih ve 617 numaralı bir mecmuadan aynen iktibas ettiğimiz habere nazaran Kılıçoğlu Hakkı “Makamat-ı âliyeyi ihraz etmiş eski eski dostlarını ziyaret ve kendilerine arz-ı Hürmet etmekle beraber ilham almak” maksadıyle Ankara’ya gittiğini söylüyor ve İsmet Paşa Hazretleriyle “samimi kucaklaşmış ve öpüşmüş” bulunduğunu ilâve ederek şu mukabeleye mazhar olduğunu kaydediyor:
“-Hür Fikir gazetesinin mücahedesini (!) takdir ediyorum! Tuttuğunuz yolda azimle yürüyünüz!”
İşte İsmet İnönü bu adamdır!!!

BüyükDoğuDergisi
29 Aralık 1950, Sayı 29 , Sahife 8-9

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.